

Prices are high everywhere, so while it’s way more expensive than it was, McDonald’s is still pretty much the cheapest option.
A large value meal costs ~$9, and there is a 20% discount for using the app at $15, so if 2 people go or you bring some home it’s ~$7. Every $60 you spend nets you free happy meal too.
Meanwhile a local place charges $20 for a burger and fries, no drink, before tip. The grocery store is up to $8.99 a pound for hamburger meat, so while it is still cheaper to make it yourself, by the time you include cooking ingredients it’s pretty comparable.








I watched it twice and I couldn’t really tell. It’s switching between scenes so fast I can’t really focus on any part. I am on a phone too, so it’s small.